Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pexeso

Po neuspokojivých výsledcích Red Devils v jarní části sezóny 2009/10 a zřejmě ztracené šanci na postup do vyšší soutěže, zračí se ve tvářích fanoušků obrovské zklamání a na kopačkách playerů z Janouškovy ulice rozhostila se nervozita převeliká. Náladu veřejnosti rozhodla se redakce pozvednout oblíbenou kratochvílí středoevropských dam a gentlemanů, dárkem v podobě hry Pexeso! Hra není určena pouze fanynkám a fanouškům týmu, kteří se chtějí dotýkat svých nyní poněkud povadlých hvězd, ale i bývalým či odcházejícím hráčům, kteří snad na svůj milovaný klub zcela nezanevřeli a mají zájem a chuť si s Red Devils ještě někdy zahrát.

Hru s motivy legendárního brněnského futsalového klubu Red Devils získáte tak, že si necháte zobrazit náhled kartiček Pexesa kliknutím na odkaz ke stažení, pak na něj kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete volbu "Vytisknout obrázek...", pexeso vytisknete samozřejmě dvakrát a rozstříháte na jednotlivé obrázky. Další možností je také uložení obrázku a následný tisk.

 

Pexeso ke stažení zde.

Pexeso Red Devils ke stažení zde!

 

Pexeso je karetní hra pro nejméně dva hráče zaměřená na paměť a soustředění. Její původní název je Memory, název PEXESO je české zkratkové slovo vzniklé ze sousloví PEKELNĚ SE SOUSTŘEĎ. Hraje se speciální sadou karet. Balíček se skládá ze sudého počtu, nejčastěji 64 karet, které tvoří dvojice. Cílem hry je nalézt co nejvíce dvojic.

Pravidla

Karty se zamíchají a rozloží lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru, aby je viděli i ostatní hráči. Pokud karty patří k sobě, hráč je odebere a otáčí další dvojici (lze hrát i variantu, ve které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí). Pokud karty k sobě nepatří, otočí je zpět lícem dolů a pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stane hráč s největším počtem nalezených dvojic.

(Zdroj: cs.wikipedia.org/wiki/Pexeso)

 

Redakce přeje při hře mnoho radostných chvil, které by měly býti mimo jiné hojivou náplastí na neutěšené výsledky legendárního brněnského futsalového klubu Red Devils v jarní části sezóny 2009/10.

 

Autor článku: fandafandafanda (29.5.2010)

Kam dál: Zápasový program Devil | Pexeso | Puzzle | SMS servis | Ptejte se kapitána | Ptejte se redakce | Download | Ankety

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář