Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Historie Red Devils letem světem
květen a červen 2001
Po turnaji v jundrovské oboře (v úterý 1. nebo 8. května 2001) se základy mužstva ve složení Marek Novák, Aleš Žilka, Milan Ducháček, Jiří Prokeš, Jiří Smolík, Radim Gettinger, Jiří Svoboda, Michal Kerbuda a další začínají scházet v tělocvičně na ZŠ Krásného (poprvé ve čtvrtek 10. května) a hraje se fotbálek na malé branky. Jiří Svoboda běží s míčem k vlastní bráně a na dotaz spoluhráčů, co dělá, dýchavičným hlasem odpovídá: "Útočím přece!!!"
červenec 2003
Aleš Žilka a Jiří Prokeš podávají přihlášku do soutěžního ročníku 2003/04 Brněnské asociace futsalu zvláštním způsobem, a to tak, že nahánějí všechny příbuzné Zdeňka Poláka. Tým bude hrát pod názvem Red Devils Brno, tak jako v minulosti na všech neúspěšných turnajích. Kapitánem mužstva je jednohlasně zvolen Jiří Prokeš (při hlasování doma v obývacím pokoji jedním hlasem svým).
začátek září 2003
První soutěžní zápas hrají Red Devils Brno s mužstvem Saky Paky a připisují si první bod za remízu 3:3 (po poločasu 2:1), ale to byla jen náhoda. Vzápětí změří své síly s BrnoRealem a počínají tradici proher.
září 2003
Tým se okamžitě dostává do povědomí široké veřejnosti brněnského futsalu, neboť někteří hráči jsou schopni si během jednoho soutěžního zápasu nadělat tři až čtyři třídní nepřátele z řad soupeřů či rozhodčích.
září 2003 - červen 2004
První sezónu v soutěžích Brněnské asociace futsalu končí Red Devils Brno s bilancí 6 výher, 2 remíz a 10 proher, skórem 49:54 a 20 body na 8. místě jedenáctičlenné tabulky. Nutno podotknout, že leckteré týmy začínaly i hůře.
sobota 26. června 2004
První výraznější úspěch zaznamenali Red Devils na turnaji v Újezdu u Rosic, kde po létech nezdarů obsadili 3. místo a náležitě to oslavili. Pořadatelé pak raději turnaj úplně zrušili.
04-Rosice-2004.JPG
září 2004
Red Devils se chtějí stát konkurenceschopným týmem futsalu a tak z malé tělocvičny Základní školy Krásného přesídlují své pravidelné čtvrteční tréninky do nafukovací haly tréninkového centra na Janouškově ulici. Venku je obrovské letiště, mizerný povrch, v nafukovací hale zase mantinely, velmi široké branky a nejdražší nájem v Brně a Red Devils se stávají konkurenceschopným týmem futsalu.
duben 2005
Red Devils pořádají první ročník svého turnaje pod názvem Red Devils Cup a všichni hráči se diví, proč musí Jiřímu Prokešovi na domácím turnaji platit startovné.
září 2005
Poprvé hrají Red Devils druhou třídu Brněnské asociace futsalu. Jiří Prokeš vyhlašuje, že pokud Red Devils ve druhé třídě vyhrají během některého dvoukola oba své zápasy, zaplatí bečku piva a uspořádá pro tým mecheche.
neděle 2. dubna 2006
Red Devils obsazují ve druhém ročníku domácího turnaje Red Devils Cup v konkurenci desíti týmů 2. místo a v návalu radosti zapomene Jiří Prokeš naúčtovat hráčům startovné.
2005-06-spolecne-foto-red-devils-2.4.2006---turnaj-red-devils-cup.jpg
duben 2006
Aleš Žilka zakládá u společnosti eStránky.cz týmové internetové stránky, často na ně zálibně hledí a zvyšuje tak jejich sledovanost.
17. června 2006
Red Devils zvítězí během posledního dvoukola nad Spanilou jízdou 5:0 a Magnetem 5:3, ale Jiřím Prokešem slibovaná bečka se nekoná, neboť kontumační výhra se prý nepočítá. První sezónu ve druhé třídě zakončí Red Devils na 15. místě šestnáctičlenné tabulky a propadají se ihned tam, kam patří, tedy zpět do třetí třídy.
září 2007
Během třetího a čtvrtého kola 2.C třídy porážejí Red Devils své soupeře a potom ještě mnohokrát v dalších dvoukolech, ale Jiřím Prokešem slibovaná bečka se nikdy nekoná.
duben 2008
Aleš Žilka a David Fremml si dávají od futsalu pauzu.
červen 2008
Aleš Žilka a David Fremml se vracejí na poslední dva zápasy pomoci týmu ku záchraně ve 2.C třídě. David dostává po nástupu na hřiště žlutou kartu kvůli řetízku a jelikož je čtvrtá v soutěžním ročníku, do rozhodujícího zápasu proti Lionsu nemůže nastoupit. V letní přestávce raději přestupuje do Poclainu.
31. května 2009
V tichosti dosáhl mety sta vstřelených branek v soutěžních utkáních Brněnské asociace futsalu Milan Ducháček a nikdo mu ani nepoblahopřál.
jaro 2009
Jiří Smolík je v plném sprintu atakován soupeřem a chvíli předtím, než střílí na branku, vytýká rozhodčímu: "No tááák, sudí, vždyť mě kopl do ohryzku!" Rozhodčí se z nudné hry týmů probere a po chvíli uděluje Jiřímu Smolíkovi žlutou kartu.
23. září 2009
V internetové anketě o největšího opilce Red Devils zvítězil Zdeněk Kitner ml. před Alešem Žilkou. Zdeněk získal uznání, slávu a Automapu ČR s vyznačenou trasou do Protialkoholní léčebny Horní Holčovice. Všechny gratulace však vytáhlý útočník skromně odmítal se slovy: "Kdyby v týmu zůstal David Fremml, jistě by zvítězil on!"
20. prosince 2009
Tým šíří svou slávu, zakládá stránku na Facebooku a získává tím řadu příznivců zejména z Pákistánu, Indonésie, Malajsie, Etiopie, Ománu, Tunisu a Keni, kteří se bláhově domnívají, že se stali fanoušky Manchesteru United.
neděle 24. října 2010
Aleš Žilka je zvolen novým týmovým kapitánem. Pro jistotu neslibuje žádnou bečku za vyhraný dvojzápas.
sobota 9. dubna 2011
Red Devils vítězí v konkurenci jedenácti týmů na domácím turnaji Red Devils Cup, když ani v jednom zápase neprohrají. Odborník se diví, laik žasne.
p1070879.jpg
sobota 9. dubna 2011
Při příležitosti futsalového turnaje Red Devils Cup 2011 vychází první číslo zápasového programu "Devil" a z Rudých ďáblů už je definitivně velkoklub.
neděle 19. června 2011
Red Devils končí sezónu s 12 výhrami, 5 remízami, 13 prohrami, skórem 81:79 a 41 body na 9. místě 2.C třídy. Ač se to podle výsledku vůbec nezdá, jedná se o nejlepší umístění Red Devils v historii brněnských futsalových soutěží.
neděle 29. dubna 2012
S velkou slávou střílí Aleš Žilka stou ligovou branku za Red Devils a dostává se tak do společnosti kanonýrů (s Milanem Ducháčkem jsou již dva). Přichází zástup gratulantů, Aleš rozdává rozhovory a vycházejí o něm pochvalné články.
neděle 16. června 2013
Dalším mužem s ďáblíkem na prsou, který vsítil sto soutěžních branek, je David Fremml a rozšiřuje tak privátní klub kanonýrů Red Devils (s Milanem Ducháčkem a Alešem Žilkou jsou již tři). Spoluhráči Davidovi sice blahopřejí, ale zároveň mu vytýkají, že je lempl a neumí střílet a že většinu branek dal stejně jen po tečích střel ostatních spoluhráčů.
neděle 17. května 2015 Tři dny po svých zatajených šestatřicátých narozeninách vstřelil David Fremml dvoustý gól v brněnských soutěžích. Spoluhráči Davidovi sice blahopřejí, ale zároveň mu vytýkají, že je lempl a neumí se vracet do obrany a proto drtivou většinu zápasů Red Devils v posledních letech prohrávají.
neděle 21. června 2015 Poprvé v historii končí Red Devils na posledním místě tabulky a po zásluze sestupují ze druhé do poslední třetí třídy. Většinu jarních utkání odehrála sestava bez střídání, zápasy byly zahajovány se čtyřmi či třemi muži na hřišti a Red Devils ani jednou nevyhráli.
srpen 2015 Red Devils se na pár dnů rozpadají, aby byl tým na poslední chvíli vzkřísen a pokračuje v soutěžích Brněnské asociace futsalu. Jirka Prokeš se vrací do sestavy a ve skrytu duše doufá, že získá zpět razítko a tým Rudých ďáblů opět ovládne.
neděle 6. září 2015 Poté, co se během jara zapsal do statistik Rudých ďáblů jako pokořitel týmové tisícigólové hranice, nachystal si na úvod podzimu další příležitost k oslavě Milan Ducháček, když se jako druhý muž v týmu dočkal pokoření dvousetgólové hranice.
leden 2016 Jirka Prokeš svévolně přihlásí mužstvo do Zimní ligy 2016. Tým nastupuje v kombinované sestavě, pokud se vůbec sejde, a končí v základní skupině beznadějně poslední s nula body. Dosažené skóre je předmětem obdivu a raději zde nebude zveřejněno.

Kam dál: Klub | Aktuální soupiska | Aktuální tabulka | Celková tabulka střelců Red Devils | Historie | Celková bilance Red Devils | Úspěchy a rekordy | Nejlepší střelci Red Devils v sezónách | Bývalí hráči | Kontakty | Partneři

Autor článku: fandafandafanda (28.7.2011, průběžné aktualizace)

 

Náhledy fotografií ze složky Týmová fota Red Devils Brno

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář