Propozice ke čtvrtému ročníku futsalového turnaje

Termín: sobota 29. - neděle 30.3.2008

Místo konání: hřiště s umělým povrchem ZŠ Janouškova 2, Brno - Černá Pole

Startovné: 950,- Kč

Hrací systém:

• Mužstva jsou rozdělena do čtyřčlenných základních skupin. Mužstva umístěná na prvních dvou místech základních skupin postoupí do vyřazovací části.
  • Hrací doba v základní skupině: 1x20 minut, bez přestávky a time-outů. Hrací doba v Play-off: 1x20 minut, bez přestávky a time-outů.
  • V základních skupinách se hraje každý s každým Za vítězství se udělují tři body, za remízu jeden bod.
  • O pořadí ve skupinách rozhoduje:
  1. počet bodů
  2. vzájemný zápas
  3. rozdíl skóre
  4. větší počet vstřelených branek
  5. los
  • V případě stejného počtu bodů tří a více mužstev rozhoduje mezi těmito mužstvy minitabulka dle předchozího odstavce.
  • Při nerozhodném výsledku v zápasech vyřazovací části se neprodlužuje, rovnou se kopou na každé straně tři pokutové kopy (dále náhlá smrt).

Občerstvení: základní občerstvení bude zajištěno přímo na hřišti

Pravidla: Bude se hrát podle platných pravidel futsalu (bez akumulovaných faulů). Pro informaci vybíráme nejdůležitější z nich:

• Počet hráčů 4+1 a střídání v průběhu hry
  • Míč - hraje se míčem č. 4
  • Brankář rozehrává všechny míče pouze rukou (s výjimkou míče ze hry), musí rozehrát do čtyř vteřin a to i v případě, že hraje nohou mimo brankoviště na své polovině; může vyhazovat i přes půlící čáru
  • Auty + rohy se kopou, musí být rozehrány do čtyř vteřin, totéž platí i při trestných kopech, změna: vzdálenost soupeřova hráče minimálně 3 metry
  • Skluz, pokud není veden proti osobě nebo jiným nebezpečným způsobem, se netrestá, v jiném případě je trestán přímým kopem, pokud je nebezpečně ohrožen protihráč, trestá se navíc napomenutím
  • Červená karta = vyloučení na 2 minuty + do konce utkání, po uplynutí dvou minut nastoupí spoluhráč na hřiště. Hráč, který bude vyloučen, smí nastoupit v následujícím utkání
  • Kontumace: nejnižší počet hráčů na hřišti je 2+1, při dalším oslabení je výsledek kontumován 3 : 0

Čekací doba: není! Žádáme mužstva o dochvilnost, aby byla připravena alespoň 5 minut před zahájením zápasu a nebyl tak narušen časový plán a nedošlo ke kontumacím

Pojištění: turnaj není pojištěn a každý startuje na vlastní nebezpečí!

Poznámka: pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu